Groen

Gepubliceerd op 8 juli 2026 om 14:25

Er stond een hele donkergroene boom naast mijn tent.Er was een hele lichtgroene wei achter de sloot.Er zat prachtige klaver in de grasmat van de camping. Zoveel soorten groen, dat geeft zoveel rust.

Maar ergens ging het mis in mijn hoofd, die ruige onweersnacht na die bizarre hitte, de berichten dat de oceanen een recordwarmte hebben, de gletsjer op de zuidpool die aan het breken is. Zoveel natuurgeweld, ik word er heel erg onrustig van.

In mijn nachtmerrie zag ik grote datacenters opduiken aan de horizon (we moeten meer stroom!) , hoorde ik airco’s zoemen en werden grote zwembaden gevuld met kostbaar water (we willen het koel houden), verschenen er drones aan de lucht ( big brother watching you).  

In het echt zag ik waterspiegeling maar bleken het zonne-energievelden te zijn, zag ik giga windmolens in plaats van authentieke maalmolens, zag ik een verrassend groot snelweg-netwerk in het Hoge Noorden.

En daar was dan ineens dat paartje bonte spechten in de boom, scheerden de boerenzwaluwen over het kampeerveld, kropen de slakken uit het riet, dansten de hazen om elkaar heen aan de overkant, gonsden de bijen in de klaver.

De zon ging onder, de zon kwam op, de nieuwe dag brak zomaar aan.

geschreven door : Gerrie